Burun dolgusu

Burun dolgusu ameliyatsız burun estetiği yöntemlerinden burun şeklinin görünümünü güzelleştirmek için yapılmaktadır.

Bir çok kişi burnunda tam bir estetik değişiklik olmadan sadece basit bir rötuş isteyebilir. Bu işlemde genelde hazır burun dolgusu kullanılır. En sık; restylane, teosyal gibi 1 yıl kalıcı olan hyaluronik asit içerikli dolgular, radiesse isimli 2 yıl kalıcı olan kalsiyum kristali içeren dolgular ve 3(üç yıl) – 4(dört yıl) yıl kalıcı olan ellizin isimli dolgu maddeleri kullanılır.

Burun Dolgusu Uygulaması Kullanım Alanları

  • Burun kökünün doldurularak burun kemerinin belirsizleştirilmesi,
  • Burun ucunun kalkıklığının artırılması,
  • Burundaki düzensizliklerin giderilmesi,
  • Burun ucu kabalığının azaltılması,
  • Burun ucu asimetrileri düzeltilmesi,
  • Rinoplasti sonrası oluşan deformitelerin düzeltilmesidir.

Çeşitli estetik operasyonda yaygın olarak kullanılabilen dolgu ile de ameliyat olmadan burun şekillendirme işlemleri yapılabilmektedir. Ameliyatsız burun estetiği ameliyat ile yapılan operasyon kadar başarılı sonuçları olduğu durumlar vardır.

 Ameliyatsız Burun Estetiği

Bazı durumlarda kişinin burun ameliyatı olmasına gerek kalmadan küçük düzenlemeler için Ameliyatsız Burun estetiği uygulamaları yapılabilir. Dolgu ile yapılacak bu uygulamalar yüzün diğer bölgelerinde de sıkça kullanılan, uygulaması kısa sürerken, kişi ağrısız bir şekilde istediği minimal düzenlemeler ile ağrısız sızıntısız anestezi ve narkoz almadan burnuna yaptıracağı medikal estetik düzenlemeleri içerir. Yanaktan burun kanatlara olan kısımlar içinde burun botoks uygulaması yapılmakta  vede bu işlemlerde Ameliyatsız burun estetiği alanına giren operasyonlardandır.

Ankara’da Burun dolgusu ile ameliyastız estetik burun düzenleme işlemleri.